Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Váš oblúbený nôž do prírody ???

Váš oblúbený nôž do prírody ??? 06 máj 2015 20:02 #2941

Kurnikšopa, karta vo foťáku mi vypovedala službu +648 Nevadí, tak aspoň tie špecifikácie :) Celková dĺžka - 223mm, dĺžka čepele - 11cm, dĺžka rukoväte - zhruba 11cm, skrátka 1:1. Hrúbka čepele - 2mm, šírka čepele - 30mm. Materiál rukoväte - dubové drevo napustené domácim liehovým moridlom z liehu a slivkového práchna (vonia pekne 777/ ), doplnené koženým krúžkom a hovädzou kosťou. Nie je to fulltang, čepeľ je na vyše 5mm široký tŕň ktorý je do rukoväte vpálený a zaistený živicou (či prírodnou alebo epoxidovou neviem). Okolie vstupu tŕňa do rukoväte je utesnené voskom. Výbrus je klasický klin bez fazetky, brúsi sa to dobre, ostrie tiež drží v pohode... nôž má taký "surový" finiš čo mi plne vyhovuje, keď už bežný historický "look" tak se vším všudy :) Ja som s ním spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Váš oblúbený nôž do prírody ??? 02 máj 2015 12:43 #2938

Tak ono tam nieje veľmi čo vidieť, je z oboch strán rovnaký :) Ale dobre, niečo ešte môžem potom s ním nafotiť :) A pridám aj nejaké technické údaje. Každopádne, dnes som ho skúšal a reže celkom obstojne by som povedal :)

Váš oblúbený nôž do prírody ??? 02 máj 2015 05:05 #2937

Ten stredoveký si mohol viac pofotit nech ho vidíme poriadne ;-)

Váš oblúbený nôž do prírody ??? 01 máj 2015 18:54 #2935

S krížikom po funuse, ale pridávam tie fotky... Prvá je ten stredoveký od Rodoslava, potom moja Mora s mierne upraveným puzdrom :) Veci typu Opinel apod. sem hádzať hádam nemusím, to sú chronicky známe nože... 54/*

Prílohy:

Váš oblúbený nôž do prírody ??? 23 apr 2015 23:20 #2893

Tieto využívam najčastejšie -*98

Prílohy:

Posledná úprava: od Mógu.

Váš oblúbený nôž do prírody ??? 23 apr 2015 18:44 #2884

Jasné teším sa na fotky :) Hlavne toho stredovekého noža :)

Váš oblúbený nôž do prírody ??? 23 apr 2015 18:30 #2881

Tak ja toho nosím viac, podľa potreby :) Ako zlatý univerzál nosím Moru 511, ešte starší model so svetlou rukoväťou, vyšším výbrusom a 2,5mm hrubou čepeľou... mám ju od roku 2011 a nemôžem povedať ani krivé slovíčko :) Stále tá potvora holí :) Ako zatvarák pre prípad potreby nosím Opinela osmičku, tiež podarený nožík :) Najnovšie mi pribudol na opasok ručne kutý stredoveký nôž od kováča Rodoslava... jednoduchý, svojím spôsobom hrubý nôž, robený podľa nálezov s totálne jednoduchou koženou pochvou... holt, som človek čo má v úcte predkov aj prírodu, tak prečo nenosiť aj nôž z tohto obdobia? /89 V ruke mi sedí dobre, pôsobí pomerne odolne, čepeľ z pilníkoviny... som zvedavý, ako sa mu bude vodiť v prírode, ešte som ho naostro vonku nemal :) V prípade záujmu môžem dodať aj pár fotiek -/5

Váš oblúbený nôž do prírody ??? 23 apr 2015 18:03 #2877

Za mňa môj Opinel orech :)

A samozrejme Muelka /89

Prílohy:

Posledná úprava: od Smithi.
Čas vytvorenia stránky: 0.265 sekúnd