Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Mäsožravé rastliny

Mäsožravé rastliny 20 máj 2017 12:05 #3715

Marko7 napísal: Dakujem ano dam preč tu vodu nie až tolko ale ako to maš ty a dakujem sa rady veľmi si mi pomohol

Nie je zač tak nech sa darí -/5

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Mäsožravé rastliny 20 máj 2017 12:01 #3714

Dakujem ano dam preč tu vodu nie až tolko ale ako to maš ty a dakujem sa rady veľmi si mi pomohol

Posledná úprava: od Marko7.

Mäsožravé rastliny 20 máj 2017 11:12 #3713

Pekná zbierka ale tú vodu zlej teraz keď je menej slnka a ešte nie je také silné ako v lete jej tam máš dosť veľa skús nejako takto :

Potom v lete to vadiť nebude môžu stáť aj takto vo vode ako to máš teraz ale zatiaľ je toho slniečka pomenej -98

A máš to dažďovu vodu áno? Inak pozerám tá Capensis ti krásne kvitne a dokonca sa i aj vysemenila a máš tam prvú mladučku rastlinku super -/5
Prílohy:

Posledná úprava: od Smithi.

Mäsožravé rastliny 20 máj 2017 11:04 #3712

No presne neviem ale je tam napisane carnivorous

Prílohy:

Mäsožravé rastliny 20 máj 2017 10:39 #3711

Marko7 napísal:

Prave som kupil daľšie dufam ze toto sa uz schopí

Tak nech ti dobre rastú dažďová voda, veľa slnka a pôjde to :) A tá na lavo to je čo zač lebo to dobre nevidím ?

Mäsožravé rastliny 20 máj 2017 10:19 #3710

Prave som kupil daľšie dufam ze toto sa uz schopí
Prílohy:

Posledná úprava: od Marko7.

Mäsožravé rastliny 20 máj 2017 09:59 #3708

Ja napríklad pozorujem že ako som tam dal znova ten vrchný kryt a teraz bolo pár dní krásne slnečno tak sa na tom kryte porobili kvapky z vlhkosti. Nakoľko ako svietilo slniečko cez ten kryt bolo tam "malé mikroklíma" parilo sa to tam zvýšila sa teplota aj vlhkosť a rosičkam sa to zjavne páči lebo začali krásne rosiť a tvoriť kvapky. No na vrchu toho krytu sú vetráky musí tam prúdiť aj dostatok vzduchu je to dôležité -98

Dám ho dole až v lete keď bude poriadne cez okno svietiť slnko.

Prílohy:

Mäsožravé rastliny 20 máj 2017 09:48 #3707

Marko7 napísal: No mne zase rosnicka nic nerobi iba kvitne nema ani nektar na pascach ale prave idem do obi pozrem si nieco ine lebo tej rosnicke voľačo musi byt

Hoď fotku -98 hneď ti aj poviem čím to je.Je to tým že teraz je málo teplo a máš suchý vzduch. Moje rosičky boli na tom podobne ako som ich odokryl. Dal som tam znova ten kryt vrchný aby sa to trocha parilo a nebol suchý vzduch a teraz sa preberá aj tá maličká a začali nádherne tvoriť nektár len treba to mať otvorené na tom kryte to vetranie aby tam bolo prúdenie vzduchu ale zároveň aj vzdušná vlhkosť -98 .

Odporúčam ti mať ich na čo najsvetelnejšom okne aby mali "nektar" potrebujú maximum svetla, musia mať v miske dostatok dažďovej vody a kludne ju vyskúšaj aj porosiť rozprašovačom len zľahúčka dažďovou vodou potrebujú aj dostatok vzdušnej vlhkosti.

Mäsožravé rastliny 20 máj 2017 09:43 #3705

No mne zase rosnicka nic nerobi iba kvitne nema ani nektar na pascach ale prave idem do obi pozrem si nieco ine lebo tej rosnicke voľačo musi byt

Mäsožravé rastliny 20 máj 2017 08:49 #3701

Marko7 napísal: Ahoj mam taky mali problem na mojej mucholapke odumiera jedna pasca a ked vyhinie ta pasca tak môzem ju odstrihnut ak ano tak odkaďiaľ ?
Dakujem

AHoj buď ju nechaj normalne odumrieť ona sa rozloží alebo ju môžeš odstrihnúť tesne tam pri "kmeni" ako vyrastá. Ja si musím kúpiť novú mucholapku lebo tá čo mám robí akési hrozne dlhé škaredé pasce neviem prečo -*95 Len teraz akosi nikde nepredávajú tak čakám kedy zasa budú mať nejaké mesožravky v obi abo kauflande.

Inak Drosera Capensis už mi kvitne a darí sa jej :

A tu suším kvet tej malej rosnatky ak tam budú nejaké semienka chcem ich vyskúšať rozsiať na mokrú rašelinu či z nich čosi bude to veru netuším ale vyskúšam -*95

Čas vytvorenia stránky: 0.472 sekúnd