Maskáče vz.97:

Kamaráti dnes by som Vám rád predstavil moje najobľúbenejšie maskáče do prírody. Jedná sa o vzor 97, ktorý sa používal v ozbrojených silách Slovenskej republiky v polovici 90-tych rokov. Aktuálne sú to už vyradené maskáče a naša armáda ich nahradila novšími modelmi. No medzi ľuďmi sú stále veľmi obľúbené, hlavne pre ich trvácnosť a odolné materiály, z ktorých boli ušité. Veľkú obľubu si získali medzi rybármi, poľovníkmi, hubármi či zálesákmi. 

 

Nohavice vz. 97:

 Nohavice sú ušité z kvalitnej látky, ktorá je zároveň príjemná na dotyk. Použitý materiál: 50% bavlna a 50% polyester.  Poskytujú dostatok veľkých a pevných vreciek. Po stranách majú sťahovacie pásy pomocou, ktorých si viete nohavice stiahnuť až o 10 cm. Hodí sa to hlavne keď si doma zabudnete opasok.

Nohaviciam nechýbajú ani pevné putká na opasok o priemere 55 mm. Páči sa mi aj zvýšený pás, ktorý výborne chráni kríže hlavne v chladnejšom období. Nohavice majú spevnené šitie 2-vrstvy látky na stehnách, kolenách a sede.

Na pravom lýtku nájdete úchyt pre nôž UTON a dole na spodku nohavíc sťahovanie na gumičku.

 

Blúza vz. 97:

Blúza je tak isto ušitá z kvalitných a pevných materiálov. Zloženie: 50% bavlna a 50% polyester. Materiál je príjemný na dotyk.

Blúza obsahuje dostatok rôznych vreciek, takže o úložné miesto nebudete mať núdzu. Chválim stiahnutie v páse, odvetranie podpazušia či zosilnené lakte (2- vrstvy látky).

 

Zimný kabát vz. 97:

Pokiaľ hľadáte niečo na zimné obdobie odporúčam namiesto blúzy zakúpiť zateplený kabát. Ten má zvnútra vyberateľnú umelú kožušinu, vďaka ktorej Vám bude teplo aj v chladnom zimnom počasí.