Vojenské kanady Slovenskej armády S09098:

Kamaráti dnes by sme si predstavili kvalitné kanady, ktoré používajú vojaci OSSR. Jedná sa o kvalitnú slovenskú obuv, ktorá bola ušitá v známej slovenskej firme: OBUV - ŠPECIAL spol. Bardejov. Tieto kanady sa troška ťažšie zháňajú ale dajú sa zohnať na rôznych army bazároch či dobrých army shopoch. Pokiaľ máte radi pevnú vysokú vojenskú obuv, určite sa po nich obzrite.

Kanady sú zhotovené z kvalitnej lícovej hovädzej kože s hydrofóbnou a priedušnou úpravou. Podšité sú Gore-texom s vysokou odolnosťou voči odieraniu. Vložka sa dá vyberať a v prípade potreby oprať. Je príjemná a pri chôdzi pomerne mäkká. Kvalitná a pevná podrážka Vibram má výborný dezén, ktorý má v teréne dobrú "priľnavosť".

Obuv spĺňa normu: EN ISO 20347 OB CI WR E WRU FO SRA
CI: Izolácia proti chladu
WR: odolnosť celej obuvi proti vode
E: Absorpcia energie v oblasti päty
WRU: Absorpcia a desorpcia vody na zvršku
FO: Odolnosť proti pohonným hmotám
SRA: Obuv spĺňa špeciálne podmienky proti šmyku

Kanady sú vysoké a vode odolné, takže bez problémov prekonáte aj menšie potôčiky a chôdzu vo vode, snehu či blate. Keďže sa jedná o vyššiu obuv človek v nej má "istú nohu". Výborne spevní členok a dobre sa v nej prekonávajú aj strmé terény. Obuv je vcelku pohodlná a chôdza v nej príjemná. Vhodná na chladné zimné obdobie.