Hodinky Casio:

q

Dnes si napíšeme niečo o hodinkách mojej oblúbenej značky Casio.

Značka Casio je Japonská značka, ktorá sa preslávila po celom svete. V dnešnej dobe sa už samotné montovanie hodiniek vykonáva hlavne v Číne. Len pár drahších modelov sa montuje stále v Japonsku.

 

10636144 754696084616228 9122344802842086969 n

Môžete to vidieť na zadnom kryte hodiniek: "Cased in China". Je to preto, lebo je tam lacnejšia pracovná sila. V súčastnosti to tak robí veľa svetoznámych značiek. Osobne sa mi to moc nepáči ale čo narobíme. Výrobcovia potrebujú viac zarábať bohužiaľ, niekedy aj na úkor kvality...

Ale nemusíte sa báť, nie všetko čo je z Číny je nekvalitné. Kvalita hodiniek Casio ostala Japonská :-) Na značke Casio sa mi páči, že ponúka hodinky pre širokú škálu ľudí. Majú modely skoro pre každého :-) Luxusné pre manažerov, módne , športové, turistické, vojenské či rybárske. Modely pre mužov, ženy aj deti.

10636144 754696084616228 9122344802842086969 n

Aj ich lacnejšie modely si držia svoju kvalitu a spoľahlivosť. Páči sa mi, že aj menej majetný ľudia si môžu dovoliť kvalitné a spoľahlivé hodinky. Základné modely sa pohybujú s cenami už okolo 10€. 

Hodinky od Casia ponúkajú množstvo zaujímavých funkcii. Samozrejme vždy záleží od konrétneho modelu, aký si vyberiete a na čo sa pri kúpe zameriate. Bohatý výber, originály a dobré ceny hodiniek Casio nájdete v eshope:

 cas

 

Vodeodolnosť hodiniek Casio:

100m = 10BAR = 10ATM

WR bez označenia - odolné proti náhodnému namočeniu (dážď, umytie rúk).

WR 30m - rovnáká ako WR bez označenia.

WR 50m - s hodinkami možno plávať (nie sa potápať).

WR 100m - s hodinkami sa dá potápať pri bežnom šnorchlovaní.

WR 200m - potápanie bez dýchacieho prístroja.

WR> 200m - určené pre potápanie s dýchacím prístrojom. V návode uvedená konkrétna bezpečná hĺbka.

Ja osobne mám skúsenosti s dvoma hodinkami od Casia. Môžeme si ich trocha predstaviť:

 

 

Casio AQW 101-1A (rybárske hodinky):

 

Prevedenie hodiniek plast + kov. Remienok z gumy. Batéria výdrž 2 roky. Hodinky majú slušnú vodeodolnosť 200m. Veľkostne sú trocha menšie osobne mám radšej väčšie hodinky.

Zaujímavé funkcie ako:

Teplomer ( na ruke meria nepresne, pre presné meranie treba nechať hodinky voľne položené cca 20min).

Fázy mesiaca ( výborná vec pre hubárov a rybárov viete kedy je spln).

Aktivita rýb ( Počíta podľa fáz mesiaca. Bolo by zaujímavé vyskúšať či to aspoň trocha funguje osobne som to neskusil).

Ďalej funkcie ako podsvietenie, duálne hodiny, stopky, kalendár, budík, svetový čas, dátum, luminujúce ručičky, minerálne sklo...

S týmito hodinkami som nebol spokojný kvôli jednej hlúpej veci, ktorú výrobca veľmi zanedbal. Jednalo sa o Lunetu. Čierny plast na vrchu hodinek, ktorá veľa ľuďom a aj mne po pár mesiacoch začala pri šróbikoch praskať. Nekvalitný plast pokazil inak spoľahlivé hodinky. Neodporúčam kúpu kvoli Lunete, inak by boli hodinky za tú cenu veľmi slušné.

 

Casio Marine Gear AMW 710 (bežné nosenie):

Môžete ich kúpiť tu: Casio Marine Gear AMW 710 - eshop

Oproti predchádzajúcim hodinkám som bol z výzoru týchto úplne unesený. Sú masívne a hlavne celokovové aj keď o dosť ťažšie ale to mi vôbec neprekáža. Sú proste chlapské a krásne :D Materiál nerezová oceľ, remienok nerezová oceľ. Majú minerálne sklíčko, ktoré ma ale trocha sklamalo odolnosť voči poškriabaniu je slabá. Výborná batéria až s 10 ročnou výdržou.

Zaujímavé funkcie ako :

Fázy mesiaca ( výborná vec pre hubárov a rybárov viete kedy je spln).

Zobrazujú príliv a odliv ( toto vôbec nepoužívam).

Ďalšie funkcie ako podsvietenie led, duálne hodiny, stopky, budík aj opakovaný, svetový čas, dátum, alarm, luminujúce ručičky, minerálne sklo...

Tieto hodinky môžem určite len a len odporučiť. Za priaznivú cenu cca 70 Eur dostanete masívne celokovové spoľahlivé hodiny. Hubári a rybári ocenia fázy mesiaca. Výborná je aj výdrž batérie. Nevýhoda sklíčko sa ľahšie poškriabe.

Moja menšia nehoda: Hodinky mi padli z 1,5 m na dlažbu. Keďže sú dosť ťažké a padli stranou na sklíčko ani sa nečudujem, že som sklíčko poriadne napraskol. V blízkej dobe ma čaká výmena sklíčka za druhé :-)

Pokiaľ hľadáte spoľahlivý eshop s hodinkami odporúčam Vám shop: Timestore.sk sám v ňom nakupujem. Majú bohatý výber, super ceny, dobré služby a hlavne žiadne napodobeniny :)