Hodinky na solárny pohon:

q

Kamaráti už ste určite počuli o hodinkách, ktoré na svoj pohon používaju svetlo a slnečné lúče. Aj keď táto technológia na prvé počutie možno vyznie draho opak je pravdou. Takéto hodinky, ktoré nepotrebujú vymieňať batériu sa dajú zohnať za pomerne fajn ceny. Ceny začínajú niekde okolo 50 euro. Na to, že v týchto hodinkách nebudete musieť vymieňať batériu to je slušné.

 

Poďme si povedať ako to funguje:

Hodinky majú v sebe zabudovaný akumulátor a na svojom ciferníku majú zabudovaný solárny panel. Tento solárny panel absorbuje slnečné lúče či umelé svetlo a premieňa ho na elektrickú energiu ktorá dobíja akumulátor. Hodinky sa nám tak dobíjajú pri bežnom nosení čo je paráda. Odpadá nám tak problém so starosťou výmeny batérie.

 

Priekopník tejto technológie je značka Citizen, ktorá vyvinula systém Eco-Drive no a ďalšia obľúbená značka Casio, ktorá má svoju technológiu Tougch Solar. 

Hodinky so solárnym napájaním sa používajú už niekoľko desiatok rokov. Sú veľmi oblúbené a majú množstvo priaznivcov.

Túto technológiu používajú hodinky Casio Edifice EQS 500DB:

Značka Citizen aj značka Casio si v hodinkách držia svoju kvalitu. Z tých lacnejších sa môžete pozrieť po modeloch od Casia ktoré začínajú na cenách okolo 50euro.

Pýtate sa, kde sa dajú takéto hodinky zakúpiť? Bohatý výber solárnych hodiniek nájdete na eshope: Timestore.sk.