Turistické hodinky:

Dnes si povieme ako si vybrať odolnejšie hodinky, ktoré sú vhodné do prírody a tvrdších podmienok. Takže pokiaľ hľadáte prečačkané hodinky na parádu tento článok asi nebude určený práve Vám. Ostatní, ktorí hľadajú hodinky, ktoré niečo vydržia čítajte kľudne ďalej.

image 21994 19 v1 

Zakúpte si kvalitné turistické hodinky za najlepšie ceny:

Od hodiniek do prírody treba očakávať zvýšenú odolnosť voči nárazom, pádom či otrasom. Ďalej potrebujeme dobrú vodeodolnosť no a v neposlednom rade funkcie, ktoré sa nám pri aktivitách v prírode (Turistika, rybárčenie, polovačka, atď...) budú hodiť.

Pripravili sme pre Vás výber: TOP 10 outdoorových hodiniek.

 

Takto majú slúžiť turistické hodinky:

 

Materiál a sklíčko:

Výber materiálu nechám na Vás či už zvolíte kvalitný tvrdený plast, ktorý pri svojich odolných hodinkách rady G-Shock  či Pro-trek  používa značka Casio. Či už dáte prednosť celokovovému prevedeniu z nerezevej oceľe, záleží na Vašom vkuse. Sklíčko by malo byť aspoň tvrdené minerálne aj keď osobne s ním nemám dobrú skúsenosť pretože sa ľahko doškriabe. Lepšie je sklíčko zafírové, ktoré má veľmi vysokú tvrdosť a nedoškriabeškriabe sa tak ľahko ako sklíčko minerálne. Poprípade môžete na minerálne sklíčko nalepiť tú ochrannú fóliu, ktorá sa lepí na mobilné telefóny. Stačí si ju presne vyrezať na tvar Vášho sklíčka.

 

Napájanie:

Výborne sa hodí solárne napájanie , ktoré nám dobíja akumulátor za pomoci svetla pri bežnom nosení. Netreba tak myslieť na výmenu batérie. Pokiaľ zvolíte pohon na batériu odporúčam aspoň lithiovú, ktorá má dlhšiu výdrž.

 

Vodeodolnosť:

100m = 10BAR = 10ATM

WR bez označenia - odolné proti náhodnému namočeniu (dážď, umytie rúk).

WR 30m - rovnáká ako WR bez označenia.

WR 50m - s hodinkami možno plávať (nie sa potápať).

WR 100m - s hodinkami sa dá potápať pri bežnom šnorchlovaní.

WR 200m - potápanie bez dýchacieho prístroja.

WR> 200m - určené pre potápanie s dýchacím prístrojom. V návode uvedená konkrétna bezpečná hĺbka.

Do prírody pri bežnom používaní a občasnom blbnutí na jazere či v rieke, ak sa sem tam aj potápate a skúmate vodný život našich riek či jazier zvoľte vodeodolnosť aspoň WR 100m. 

 

 Funkcie:

Aké funkcie môžeme využiť pri pobyte v prírode? Okrem bežných funkcii ako hodinky, dátum, svetlo, alarm atď... si popíšeme funkcie špecialne, ktoré sa môžu hodiť:

Teplomer: Veľmi užitočná funkcia, ktorá nám dá info o aktuálnej teplote prostredia, v ktorom sa nachádzame. (Tip: Ak máte hodinky pripnuté na ruke tak je funkcia teplomeru zblbnutá pretože meria teplotu okolia aj Vášho tela a neukazuje správnu teplotu. Preto treba hodinky pripnúť napríklad na ruksak a nehať ich cca pol hodinku vytemperovať, aby ste zistili správnu aktuálnu teplotu prostredia, v ktorom sa nachádzate.)

 

Fáza mesiaca: Výborná funkcia hlavne pre hubárov a rybárov. Ukazuje v akej fázy sa práve nachádza mesiac a kedy bude spln.

Barometer: Meria atmosferický tlak, nadmorskú výšku v ktorej sa nachádzate.

Kompas: Určuje magnetický severný pól.

Východ a západ slnka: Vypočitava na základe zadania zemepisnej šírky a dĺžky.

Aktivita rýb: Funkcia, ktorú môžu vyskúšať rybári :)

 Graf prílivu a odlivu: Hľavne pre ľudí, ktorí často cestujú a môžu túto funkciu využiť.

Pokiaľ máte záujem o kvalitné turistické hodinky najlepší výber, super ceny a poštovné zdarma nájdete na: Timestore.sk.

Pozrite si náš výber : Top 10 outdoorových hodiniek do prírody.