Letná hubárska sezóna 2020:

Na začiatok tohoročnej hubárskej sezóny sme si počkali troška dlhšie. Začiatkom roka marec, apríl nás trápilo dlhotrvajúce sucho, ktoré v období máj, jún vystriedalo chladné a daždivé počasie. Prší nám skoro celý máj a jún. Letné dubáčiky síce majú dostatok vlahy ale počas mája im chýbalo teplo, takže máj bol biedny. Začal sa jún a dážď neprestával. Jediné čo sa zlepšilo zdvihli sa denné a nočné teploty. A práve toto huby potrebovali.

Od cca 10.júna sa pomaličky začínajú prebúdzať prvé dubáčiky. Zo začiatku sa ukazujú len opatrne a domov nosím slabší úlovok. Všetko sa to ale zmení na prelome 20.júna kedy začína tá pravá hubárska sezóna. Huby rastú doslova ako po daždi. Veď aj majú prečo. Prší skoro každý deň už vyše mesiaca, takže vlahy majú bohato.

Nachádzame krásne okolie kľudne aj 20KS, 30KS či 40KS na jednom mieste. Neskutočný rok!!! Opäť sa bude radiť medzi tie bohaté hubárske roky aspoň teda teraz v letnej sezóne. 

Jediné veľké negatívum aktuálneho daždivého počasia je neskutočné premnoženie slimákov, červíkov a múch, ktoré stíhajú hríby doslova likvidovať. Bohužiaľ cca polovička úlovkov je na vyhodenie. Ale letné dubáčiky také väčšinou bohužiaľ bývajú. Tak prajeme úspešný lov priatelia!!!