Letná sezóna 2021:

Kamaráti dlhšie som nenapísal žiadny článok nakoľko som mal málo času a veľa povinností a veľa starostí hlavne s rozbehom našeho Zálesáckeho eshopu atď... atď... Ale dnes by som to rád napravil a zhrnul pre Vás tohoročnú letnú hubársku sezónu, ktorá bola veľmi "zvláštna". Prečo píšem že bola zvláštna?

Na začiatku sezóny sme sa všetci tešili keďže v máji dosť pršalo a vyzeralo že vlahy na prvé dubáky bude dostatok! Prišiel jún a každý netrpezlivo čakal kedy to začne, kvoli ochladeniu sa ale začiatok sezóny posunul až na koniec júna kedy sme našli prvé tohoročné dubáčiky!

Dubáky koncom júna rástli ale nebolo to nič extra ako sme boli zvyknutý s predchádzajúceho roku! A tak prišiel júl a dubákov stále nikde proste bieda.... Letná sezóna už vyzerala stratená až koncom júla a začiatkom augusta prišli riadne letné búrky! Napršalo, bola spara, v noci teplo a ja už som tušil že to musí vypuknúť!

Prvý augustový týždeň to začalo a v Trenčianskom kraji začali konečne hubové hody!!! Každý nosí neskutočné úlovky a plné košíky takže môžem povedať že letnú sezónu zachránil tohoroku mesiac august! A ja mám zatiaľ nasušených hríbov ešte viac ako pominulé roky! Takže letná sezóna super, teraz sa už pomaličky začínam tešiť na tú jesennú!!!

 

Videjká za túto letnú sezónu 2021 nájdete tu: