Posledný jesenný bushcraft:

Kamaráti máme tu koniec novembra a príroda sa začína pripravovať na zimný spánok. Lístie zo stromov pomaličky všetko opadlo a nad ránom prichádzajú prvé mrazíky. My sme sa s manželkou vybrali na poslednú jesennú výpravu do našich hôr. Máme nabalené kuracie krídelká v marináde, ktoré budeme pripravovať na ohníku.

Najskôr si dáme menší pochod hore na vrchol kopca, ktorý sa volá Lipovec. Príroda je už pripravená na zimný spánok. Nachádzam posledné jesenné bylinky napríklad: Myší chvost. Po ceste hore sa kocháme krásnym výhľadom. Zver sme bohužiaľ nezazreli žiadnu až pri ceste naspäť nám cestu skrížila huňatá líška, ktorá už nahodila zimnú srstinu. Po príchode na vrchol sa zapíšeme do knihy. Máme krásnych 13 °C  a slnečno.

Nazbieram brezovú kôru, šípky na čaj a už aj pripravujeme táborisko. Ohník príjemne hreje a my si pripravujeme kávičku a šípkový čaj. Šípky odporúčam nechať 3-5 minút povariť a následne keď zmäknú napučiť lyžicou aby sa dobre vylúhovali. Čaj má potom riadne grády.

Púšťam sa do testu noža od Mueli, ktorý som mal v pláne otestovať. Recenziu nájdete tu: Muela Rhino

Vyhladlo nám, takže vyťahujeme marinované krídelká a pridávame cibuľku. Dobre zabalíme do alobalu a šup s tým na ohník. O pol hodinku je chutná pochúťka na svete. Viac sa mrknite na naše nasledujúce video: