Sušička ovocia:

Ahoj kamaráti, dnes by som Vám chcel dať fajn tip ako si pripraviť chutnú a zároveň energeticky hodnotnú "svačinku" na Vaše turistiky a pobyty v prírode. Sušičku ovocia sme dostali ako darček a môžem povedať, že sušené ovocie z nej je skvelá a zdravá pochúťka, ktorú si s obľubou brávame do prírody. Sušené ovocie obsahuje veľké množstvo cukru. Preto je vhodné nosiť ho so sebou ako pochúťku, ktorá Vám rýchlo dodá stratenú cennú energiu.

 

Sušené ovocie zároveň obsahuje množstvo vitamínov a minerálov. Sušiť môžeme prakticky každé ovocie či lesné plody, ktoré v prírode nájdeme. Môžete vyskúšať sušiť ovocie zo záhradky: jablká, slivky, marhule, hrušky, moruše atď... Určite Vám odporúčame vyskúšať aj sušené lesné plody napríklad: lesné jahody, drienky či černice.

Hubári tiež ocenia tohto skvelého pomocníka. Môžu tak jednoducho sušiť svoje hubárske úlovky. U nás sa sušička ovocia osvedčila. Radi si na nej pripravujeme chutné a zdravé sušené pochúťky, ktoré si vychutnávame či už v pobyte v prírode alebo doma pri TV.