Power bank - záložný zdroj do prírody:

V dnešnom článku si predstavíme šikovnú malú vecičku, ktorú so sebou môžete nosievať na dlhšie turistiky, stanovačky, rybačky atď... Práve pri dlhšiom pobyte v prírode sa Vám môže stať, že si chcete odfotiť pekného motýla, chcete si pozrieť aktuálnu pohohu kde sa nachádzate či potrebujete prijať súrny hovor. Ako naschvál Vám batéria v mobile nevydrží a ozve sa pípanie s hláškou "batéria takmer vybitá, pripojte nabíjačku".

Poznáte to však ? Mne sa to tiež párkrát stalo :-) S Power bankom sa podobným situáciam vyhnete.

Táto malá a skladná vecička, ktorá sa zmestí aj do vačku nohavíc či do bočného vačku na ruksaku nám tento problém vyrieši. S Power bankom si dokážete mobil nabiť priamo v prírode. Stačí ho pripojiť cez usb kábel a môžete dobíjať. 

Power banky sa predávajú s rôznou kapacitou. Tento môj má kapacitu konkrétne 6000mAh čo znamená, že mobilný telefón, ktorý má batériu 2000mAh by mal nabiť 3krát "mal".

Z vlastnej skúsenosti ale viem, že kapacita Power banku býva nižšia ako reálne udávajú zhruba tak 50-70percent z napísanej hodnoty keďže tam sú dosť veľké straty. 

 

Osobne mi to ale zatiaľ postačuje. Nechodievam do prírody na to aby som sa tam hral na telefóne hry a v prípade, že ho budem vážne potrebovať mi toto dobitie bude bohato postačovať.

Môj tip: Osobne odporúčam kúpiť Power bank, ktorý má aj signalizátor nabitia a indikátor zvyšnej kapacity mne to na tej mojej dosť chýba! Neskôr keď táto odíde si tiež zoženiem takú čo má aj indikátor kapacity na koľko je ešte nabitá, je to potrebná vec. Pokiaľ chcete kúpiť power bank odporúčam pozrieť ponuku eshopu: Gamisport , Alza- Powerbanky alebo Tpd. 

Akú kapacitu power banku zvolíte je na Vás a na Vaších potrebách.

Táto vecička sa ďalej môže hodiť pri dlhšom kempovaní v prírode či viacdňovej rybačke kedy si môžete v pohodičke dobíjať svoj telefón. 

Pred akciou si nezabudnite svoj Power bank najskôr nabiť. Nabíja sa pripojením k notebooku alebo k pc cez Usb kábel. Poprípade ešte lepšie je  pripojením do klasickej nabíjačky na mobilné telefóny. Krátka video recenzia:

Pozor kúpte si kvalitnú Power banku: