Batohy Viper Tactical:

Kamaráti dnes by som Vám rád predstavil batohy Anglickej značky Viper Tactical. Jedná sa o značku, ktorá sa zaoberá výrobou outdoorových batohov, oblečenia, púzdier v taktickom vojenskom štýle. Ako materiál je väčšinou použitá kvalitná látka Cordura 600D. Tento materiál je veľmi pevný a odolný voči oterom. Preto je priam predurčený na výrobu rôznych batohov a púzdier.

 

Viper Tactical Lazer V-Pack:

Menší z dvojice batohov, ktorý si dnes predstavíme má objem niečo okolo 20 litrov. Je to šikovný batoh zhotovený v taktickom vojenskom štýle, určený na jednodňové výlety a turistiky. Batoh je vyrobený z Cordúry 600D. Je to pevná, odolná a oderuvzdorná látka, ktorá sa výborne hodí na aktivity v prírode. Batoh by mal zniesť rôzne odery od kríkov, stromov a podobne.

Batoh má jeden hlavný úložný priestor, ktorý sa dá odzipsovať až po samotný spodok. Vnútri sa nachádza ešte jedno oddelené vnútorné vrecko a jedno menšie vrecko so zipsom. Ďalej tu nájdeme menšiu karabinku, na ktorú si môžeme pripnúť napr. klúče.

Na prednej strane batoha máme ďalšie menšie vrecko na zips. Nachádza sa tu aj "mole systém", na ktorý si môžete pripnúť ďalšiu výstroj.

Po stranách sa nachádzajú pomerne veľké bočné vrecká. V pohode sa sem zmestí napríklad fľaša s vodou.

Zadná strana batoha je vystužená aby sa batoh pohodlnejšie nosil. Batoh na chrbát sadne príjemne. Môžete si ho zabezpečiť hrudným popruhom. Batoh sa predáva v čiernej, zelenej, maskáčovej a pieskovej farbe. Menšia nevýhoda, že batoh nemá riešené odvetrávanie chrbta, pri dlhšom nosení sa Vám bude pod batohom potiť chrbát. Plus chýba pláštenka do dažďa.

 

Viper Tactical Recon Extra:

Väčší z dvojice batohov má objem 50 litrov. Je to krásny batoh zhotovený v taktickom vojenskom štýle. Pri kúpe máte opäť na výber možnosť zvoliť si farbu čiernu, zelenú, maskáčovú a pieskovú. Aj tento batoh je vyrobený z odolného a oderuvzdorného materiálu Cordúra 600D. Táto pevná látka je vďaka svojím odolným vlastnostiam priam predurčená na aktivity v prírode. Batoh je vhodný na viacdňové turistiky a stanovačky. Pripnete naň karimatku, spacák či stan. Miesta je tu naozaj bohato.

Batoh je vyzbrojený hlavným veľkým úložným priestorom, ktorý sa otvára pomocou zipsu. Nachádza sa tu aj oddelené sieťové vrecko a menšie vrecko na zips. Ďalej tu máme stredný úložný priestor s delenými menšími vreckami. 

Na prednej strane batoha sa nachádzajú dve menšie vrecká na zips. Nájdeme tu aj "mole systém" s umelými prackami. Môžete si tu upnúť rôzne vybavenie.

Ďalší mole systém nájdeme po bokoch tohto batoha. Nájdeme tu aj kompresné popruhy, vďaka ktorým môžeme batohu upraviť veľkosť. Hodí sa to napríklad pri menších turistikách kedy si stiahnutím batoh upravíte na objemovo menší.

Zadná strana batohu je vystužená pre pohodlnejšie nosenie. Opäť mi tu trocha chýba riešenie odvetrania chrbátu. Batoh sa nosí príjemne ale pri dlhších turistikách sa Vám pod ním bude potiť chrbát. Popruhy sú pevné a opatrené aj spodným mohutným popruhom okolo pásu. Na zadnej strane sa nachádza ešte jedno väčšie "tajné vrecko" na suchý zips.

Tento batoh sa mi veľmi páči a môžem povedať, že úložného priestoru má naozaj dostatok. Je ideálny na viacdňové výlety strávené v prírode. Na záver ešte jeden menší nedostatok opäť mi tu chýba pláštenka, ktorá batoh ochráni pred dažďom. V prípade dažďa budete nútený batoh schovať pod pončo či pršiplášť.

Tieto krásne batohy zakúpite v eshope: Kniland.sk alebo si môžete pozrieť batoh v našom eshope na : Zalesackyshop.sk