Zippo zapaľovače:

zippo4545

V dnešnom článku by sme si predstavili celosvetovo známe Americké Zippo zapaľovače. Sú naozaj také dobré a spoľahlivé ako sa o ních povráva?

Firma Zippo začala svoje zapaľovače vyrábať v roku 1933. Vo výrobe zapaľovačov má dlhoročné skúsenosti. Firma má sídlo v Pensylvánii. Zapaľovače Zippo sa dostali do väčšej pozornosti počas druhej svetovej vojny. Vtedy sa tieto zapaľovače dodávali pre Americkú armádu a stali sa veľmi obľúbené.

 Postupne sa rozšírili do celého sveta a dnes sú to jedny z najznámejších zapaľovačov na svete. Klasické cvrngnutie pri otvorení Zippo zapaľovača je legenda. Zippo zapaľovače sa v dnešnej dobe vyrábajú z množstva rôznych materialov. Od lacnejších kovov až po tie najdrahšie. Máte na výber neskutočne veľa modelov rôznych dizajnov.

 

Moje skúsenosti zo Zippo:

zippo45465

Zapaľovač sa mi páči má proste šmrnc. Je vyrobený z kvalitných materialov. Kamienok aj knot sa dajú bezproblémov vymeniť a dokúpiť. Keďže sa jedná o benzínové zapaľovače majú výhodu, že výborne horia aj vo vetre a oproti plynovým zapaľovačom sa hneď nesfúknu. Horia mocnejším plameňom. 

Nevýhoda je tá že benzín sa musí častejšie dopĺňať. Aj keď tento zapaľovač nebudete používať pravidelne benzín z neho pomaličky postupne uniká. Preto odporúčam mať v zásobe jednu fľaštičku Zippo benzínu.

zippo5454545

 Na zapaľovači sa v podstate nemá čo pokaziť. A ak by aj náhodou niečo firma Zippo naň poskytuje doživotnú záruku :-)

Osobne môžem túto značku len a len odporučít. Môže to byť aj vhodný darček pre Vaších priateľov a známych.