Skladacia pilka Husqvarna:

DSC01605t

Dnes tu mám pre Vás menší tip na výbornú skladaciu pilku do lesa. Jedná sa o pilku značky Husqvarna. Na internete ju nájdete pod označením: Prerezávacia píla Husqvarna 220mm.

 DSC01601t

Pilka je pomerne skladná a bez problémov ju zmestíte do každého ruksaku. Otvára sa úplne jednoducho. Na vrchnej strane je poistka, ktorú stačí stlačiť. Zároveň táto poistka slúži ako ochrana proti samovolnému otváraniu. 

DSC01603t

Pilka sa výborne drží v ruke a dobre sa s ňou pracuje. Čo sa týka samotného plátku je zhotovený z kvalitnej ocele. Pilka má výborný šrank a bez problémov si pomerne rýchlo poradí aj s hrubším priemerom dreva. Rezaný materiál (drevo, plast, sadrokartón) berie výborne. Ostrie je pochrómované kvôli zvyšeniu pevnosti a zároveň ako ochrana voči korózii. Pilka vydrží dlho ostrá, osobne som ju ešte nemal potrebu brúsiť.

DSC01602t

Cena pilky sa pohybuje okolo 12€ čo je naozaj skvelé. Bežné čínske skladacie pilky sa cenovo pohybujú okolo 5-8€, párkrát s ňou porežete a môžete ju brúsiť alebo vyhodiť. Myslím, že sa oplatí pár eur priplatiť a kúpiť značkovú skladaciu Husqvarnu, ktorej plátok toho vydrží naozaj veľa.  Ďalšia kvalitná značka ručnej pilky je určite Fiskars. Bohatú ponuku piliek nájdete aj v našom eshope: