Sekera Fiskars X7:

Dnes by som Vám v krátkosti predstavil turistickú sekerku Fiskars X7 X7-mička je malá outdoorová sekerka váži 640g a v pohode ju zmestíte do turistického ruksaku. Poprípade ju môžete nosiť pripnutú na ruksak tak ako ja. Ako už isto viete firma Fiskars je známa svojimi kvalitnými výrobkami. U sekier, ktorých ponúkajú viacero druhov tomu nie je inak.

Keď som dostal X7-mičku do ruky, bol som milo prekvapený ako je nabrúsená. Bola nabrúsená skoro ako nôž. Čepeľ je z kvalitnej uhlíkovej ocele, ktorá je zakalená na 48HRC ostrie 55HRC dá sa v pohode brúsiť. Čepeľ je potiahnutá povrchovou úpravou, ktorá znižuje trenie a zároveň chráni pred koróziou.

Aj keď postupom času sa Vám táto povrchovka môže pri práci ošúchať nič sa nedeje čepeľ je z kvalitnej ocele, takže by som sa toho nebál.

Nad plastovou rúčkou mnohý krútia nosom a majú obavu či sa po čase nezlomí. Osobne sa výdrže tejto rúčky nebojím, tisícky predaných kusov a spokojných zákazníkov hovoria za všetko. Firma Fiskars dokonca na ňu dáva predĺženú záruku 10rokov. Rúčka je zhotovená z polyamidu vystúženého sklenním vláknom. Rúčka sa drží príjemne a zároveň má pri sekaní absorvovať nárazy, takže Vám ani pri dlhšom rúbaní nestŕpajú ruky. Ale toto zistíte hlavne pri väčších Fiskars sekerách.

Páči sa mi aj šikovne riešené plastové púzdro, do ktorého sekerka Fiskars zapadne ako uliata a pomocou zacvakávacej klipsne sa jednoducho upevní, aby nevypadla. No a ako sa s ňou pracuje ? Treba vyskúšať. Mne X7-mička naozaj sadla. Do dreva sa zakusuje krásne. Môžete sa o tom presvedčiť na tomto menšom video teste.