Set od Mil-Tecu - Poľná flaša, pitítko a podstavec:

Kamaráti dnes by som Vám v krátkosti predstavil výborný set od značky Mil-Tec. Tento set dobre poslúži pri zimných prechádzkach prírodou, kedy si v lese môžete jednoducho uvariť čajík, kávu či polievku. 

Zloženie setu:

Poľná flaša II. generácie - Fľaša je s kvalitného priehľadneho materiálu, takže vždy viete koľko vody Vám ostáva. Ďalšia výhoda je tá, že pri výrobe týchto poľných fliaš nebol použitý nebezpečný Bisphenol A, ktorý sa používa pri výrobe lacnejších plastových fliaš. Ďalšia vec, ktorá sa mi páči je tá, že fľaša nemá nepríjemný gumový zápach ako lacné poľné flaše. Objem fľaše je 1liter. Výhoda pre nešikovnejších: Fľaša má šrobovací uzáver, ktorý je pripevnený ku hrdlu putkom takže nehrozí jeho stratenie.

Pitítko - Klasické armádne pitítko z nehrdzavejúcej oceľe. Objem pitítka je 600ml.

Podstavec pod pitítko - Set obsahuje aj šikovný podstavec, pod ktorý môžete rozložiť malí ohník alebo ho môžete položiť na Váš varič a tým môže byť oheň viacej chránený pred vetrom. Mne na skladací Esbit sadne ako uliaty. Podstavec je vyrobený z hliníku.

Nylónové púzdro - Páči sa mi, že celý tento set do seba krásne zapadne a po vložení do púzdra nezaberá veľa miesta. Púzdro je vyrobené z nylonu. Vnútorná strana je zateplená, takže Vám teplý nápoj v chladnejších mesiacoch vydrží o niečo dlhšie teplý. Na púzdre sa nachádza malý vačok, kde mi šikovne vošiel zippo zapaľovač. Na zadnej strane sú popruhy, ktoré slúžia k pripevneniu na opasok. Osobne fľašu nosievam v ruksaku a za popruhy mi krásne vošiel Esbit varič, takže to mám celé po kope.

 

Video predstavenie:

Zdravotne nezávadné fľaše na vodu zakúpiš tu: Zalesackyshop - flaše.

Odporúčam značku Nalgene majú v ponuke šikovné zdravotne nezávadné, outdoorové fľaše ktoré sa ľahko upnú na ruksak.