Žihľavové smoothie:

DSC02122

Kamaráti dnes si dáme menší tip na jarné prečistenie organizmu pomocou žihľavy. Teraz na jar je všade plno mladučkej žihľavy, ktorá je veľmi zdravá. Dá sa využiť na viacero spôsobov. Môžete si z nej spraviť čaj, výbornú praženicu či žihľavový smoothie kokteil.

DSC02111

Tento kokteil Vám dodá po zime potrebné živiny, minerály a železo. Žihľava je na železo naozaj bohatá. Odporúča sa aj ľuďom ktorý trpia chudokrvnosťou a cítia sa malátne. Týmto kokteilom nakopnete Vašu krv a dodáte jej to čo potrebuje.

DSC02110

 

Čo budeme potrebovať:

- 5 mladých stoniek žihľavy

- 1 banán (môžete pridať aj iné ovocie podľa chutí)

- troška vody

- smoothie mixér na ktorom to všetko zmixujeme do kokteilu

 

 DSC02118

Takže po príchode domov si nezabudnite mladučkú žihľavu poriadne umyť. Nachystajte si banán, umytú žihľavu a do smoothie mixéra pridajte aj troška vody. Môžete sa pustiť do mixovania. Pokiaľ nemáte smoothie mixér môžete použiť aj klasický mixér akurát to nebudete mať tak dôkladne najemno rozmixované.

DSC02120

Smoothie mixér je super vec a určite ho odporúčam. Tieto mixéry majú vysoké obrátky a špecialne nože, ktoré turbínovo najemnúčko rozsekajú úplne všetko(ovocie, lesné plody, zelenina, bylinky). Robia skvelé napenené kokteily. Osobne často využívame aj na mixovanie lesných plodov: čučoriedok, černíc či lesných jahôd. Dá sa z nich spraviť skvelé a zdravé smoothie.

DSC02121

Takýto žihľavový kokteil, užívajte každý deň jeden pohárik z 5 stoniek mladej žihľavy po dobu 2 týždňov.