Sekera Hultafors - Made in Sweden:

Kamaráti dnes si predstavíme špičku medzi výrobcami sekier. Jedná sa o kvalitnú Švédsku značku Hultafors, ktorá má dlhoročné tradície vo výrobe týchto nástrojov. Počiatky výroby siahajú až do roku 1697. Švédsky majstri kováči až do dnešných čias používajú pri výrobe týchto sekier majstrovskú ručnú prácu. Sekery sú kované ručne metódou postupného kutia. To im predurčuje výbornú hustotu ocele, odolnosť a dlhú životnosť. Vďaka použitým kvalitným materiálom (Švédska oceľ, rukoväť z Bieleho orecha) a odbornosťou Švédskych majstrov firma Hultafors ponúka jedny z najlepších sekier na našom trhu. Pokiaľ hľadáte kvalitnú sekeru určite sa pozrite do ich ponuky.

 

Ukážka z výroby sekier Hultafors:

Niečo k mojej sekere: Hultafors Agdor H 009 SV 900g

Menšia univerzálna sekera vhodná do lesa aj na práce okolo domu. Pokiaľ hľadáte čisto kempingovú sekeru pozrite sa ešte po menších modeloch. Hultafors ich má pomerne široký výber rôznych veľkostí. Ja osobne som hľadal niečo "univerzálne" čo si môžem zobrať aj do väčšieho batoha na kempovanie a zároveň využijem aj doma či na záhrade. Doma ju bežne používam na naštiepanie triesok do krbu a narúbanie menších polien.

 

Použitá oceľ:

Jedná sa o kvalitne ukovanú sekeru zo švédskej ocele o hmotnosti 900 gramov. Ostrie je výborne nabrúsené a sekera sa do dreva zakusuje hlboko. Zatiaľ som ju nemal potrebu brúsiť. Sekera je dodávaná aj s jednoduchou a účinnou koženou ochranou ostria. Tú si jednoducho nasadíte a zacvaknete pomocou kovového cvoku.

 

Rukoväť - porisko:

Jedná sa o drevenú rukoväť s Orechovca bieleho. Toto drevo je pružné a zároveň veľmi odolné. Je napustené ľanovým olejom a pri správnom používaní by Vám na Vašej sekere malo vydržať roky.

Môžete sa pozrieť aj na menšie video predstavenie tejto šikovnej sekerky. Pokiaľ hľadáte tradične vyrábanú sekeru v krásnom spojení drevo-oceľ určite sa po tejto Švédskej značke pozrite. Lesu zdar!