Mora Bushcraft Survival- Test:

Mora Bushcraft Survival  je to najvyššia trieda od spoločnosti Mora. Pred týmto modelom som mal výborný model Mora Outdoor 2000 pravdu povediac nečakal som, že ma Bushcraft Survival až tak osloví. Všetko to začalo keď som ho zaradil do ponuky na eshop. Veľmi sa mi zapáčil sadol do ruky ako uliaty páčilo sa mi púzdro, spôsob upevnenia kresadla a celkové prevedenie. A tak som sa rozhodol, že to bude môj nový spoločník potulkami prírodou.

 

Ako som s ním za ten krátky čas čo ho mám spokojný? Spravil som menšie testy a môžem o tomto noži povedať:

Úchop - Nôž mi padne do ruky ako uliaty oproti modelu Outdoor 2000 je to komfort. Krásne sa drží, rúčka má príjemný protišmykový gumenný povrch, ktorý je príjemný na dotyk.

Třn - Nôž je do rúčky zapustený dostatočne hlboko takže sa nemusím báť robiť s nožom aj ťažšiu prácu. Nehrozí tu  vylomenie noža z rúčky.

Čepeľ - Je tu nerezová oceľ Sandvik vytvrdená na 57-58HRC. Nôž som jemne dobrúsil na Dc4ke a vyskúšal jeho rezivosť na drevo. Úplná parádička do dreva ide ako do masla. Nožom sa dá aj holiť ! Ostrie drží dlho ako je to u nožov Mora zvykom.

Púzdro, Brúska, FireSteel - Púzdro sa mi veľmi pozdáva je k nemu jeden záves na opasok a jedna klipsňa na opasok. Oba závesy sú otočné. Na púzdre je upevnená brúska osobne nôž radšej nabrúsim na kvalitnejšej brúske DC4 ale možno sa niekedy bude hodiť. No a ďalej je na púzdre upevnený FireSteel super nápad, máme ho vždy po ruke. Bál som sa či nebude vypadávať ale moje obavy  sa nepotvrdili. FireSteel je tam upevnený naozaj skvele aj keď ho vyberám ide to veľmi ťažko. Nie je žiadna šanca, aby nám vypadol. FireSteel škrtáme nožom je to kvalitný Firesteel od Mori. Hádže parádnu spŕšku iskier, takže som s ním veľmi spokojný.

Jediné čo sa mi nepáči je škrtanie FireSteelom o nôž na čepeli ostávajú čierne fľaky od FireSteelu je to bežné ale vzhľadovo sa mi to nepáči. Samozrejme flaky idú dole stačí nôž poriadne vyutierať  je to len taká menšia drobnosť, ktorú som si všimol.

Celkové zhodnotenie: Tento nôž môžem jednoznačne odporučiť je to paráda krásny vzhľad, super úchop, kvalitná čepeľ a prepracované púzdro s doplnkami. Radosť s nim rezať. Keď som ho kupoval tak sa mi zdala cena vysoká ale teraz už viem, že to bola skvelá kúpa a za tie peniaze rozhodne stojí. Myslím, že mu ostanem dlho verný spĺňa všetko čo očakávam od poriadneho noža do prírody...

Video Recenzia: