Morakniv žhavé novinky 2023 z kolekcie: Ash Wood Outdoor Collection

Priatelia rok 2023 odštartovala firma Morakniv s krásnymi novinkami v podobe novej série ručne robených nožov. Táto séria sa volá Ash Wood Outdoor Collection a myslím že poteší všetkých milovníkov tejto obľúbenej zálesáckej značky! Nože sú fulltangovej konštrukcie, ručne robené z tradične kvalitnej Švédskej ocele. Na rukoväť je použité kvalitné jaseňové drevo. Predstavené sú 3 modely pre bushcraft a 1 outdoorový kuchársky nôž.

 

1. Najmenší model s názvom Morakniv Finn BlackBlade™ (S) Ash Wood 14083:

Najmenší zo série Finn krásny model ideálny na skauting, turistiku, opekačky a iné zálesácke aktivity. Rukoväť z jaseňového dreva a kvalitná Švédska nerezová oceľ. Dĺžka 189mm s toho čepeľ 87mm s hrúbkou 2mm. Ideálny pre ľudí ktorý majú radi menšie, odolné nože.

 

2. Bushcraftový model s názvom Morakniv Wit BlackBlade™ (S) Ash Wood 14084:

Krásna Bushcraftová verzia s názvom Wit v celkovej dĺžke 213mm s toho čepeľ 103mm o hrúbke 2,5mm. Táto verzia poteší snáď každého zálesáka. 

 

3. Survival model s názvom Morakniv Lok BlackBlade™ (S) Ash Wood 14085:

O kúsoček väčšia survivalová verzia s názvom Lok má dĺžku 227mm s toho čepeľ 109mm o hrúbke 3,2mm.  Tento nôž znesie aj veľmi drsné zaobchádzanie. Čepeľ je tu zosilnená až na 3,2mm takže sa nemusíte báť sekania, páčenia, štiepania polienok či stavania prístrešku. 

 

4.) Outdoorový kuchynský model s názvom Morakniv Rombo BlackBlade™ (S) Ash Wood 14086:

Pre všetkých "kuchárskych fajnšmekrov, ktorý si radi v prírode uvaria je tu zaujímavý model Rombo. Rovnako ako u predošlých modelov je tu použitá kvalitná Švédska nerezová oceľ a rukoväť z jaseňového dreva.