Mora Classic 125 - pamätný nôž k 125 výročiu:

Kamaráti tento nôž mám už dlhšie a s obľubou ho nosievam do prírody. Je maličký, šikovný veľmi ostrý a jeho design sa nesie v tradičnom "bushcraftovom" štýle. Firma Mora ho vydala k 125-temu výročiu založenia značky. Na čepeli má preto k bežnému logu Mora pridané aj číslo 125. Čo sa mi na tomto noži najviac páči je jeho veľkosť. Je tak akurát do ruky, dobre zvládne menšie práce a nezľakne sa ani vyrezávania do dreva.

Čepeľ noža je zhotovená z kvalitnejšej nerezovky Sandvik 14C28N (tá, ktorá je použitá aj u prémiového Garberu). Výborne drží ostrie, už od výroby je skvele nabrúsená ale na to sme už u Mori tradične zvyknutí. Ďalšou veľkou výhodou tejto ocele je výborná odolnosť voči korózii a ideálna voľba na prácu s potravinami.

Rukoväť noža je drevená zhotovená z leštenej brezy. Veľmi tomuto nožu pristane a spolu s bledo-hnedým koženným púzdrom mu dodáva tradičný vzhľad. V ruke sedí príjemne skrátka táto veľkosť mi akurát sedí do dlane.  Výborná je aj nízka hmotnosť 50g. Skrátka s týmto nožom budete rezať obratne a spoľahlivo.

Základné údaje:

Dĺžka noža : 18,5cm

Dĺžka čepeľe : 8,3cm

Hrúbka čepeľe 2,4mm

Váha noža: 50g s púzdrom 72g