Nože Hultafors:

Predstavím Vám jednu vynikajúcu Švédsku značku nožov, ktorá ponúka kvalitné pracovné nože, ktoré si v poslednoj dobe obľúbilo aj veľmi veľa zálesákov. Jedná sa o značku Hultafors. Táto švédska firma vyrába pracovné nože ktoré sú vhodné na každodenné používanie či už v lese, doma v práci alebo kuchyni. Sú to naozaj veľkí pracanti.

Ich kvalita v pomere cena/výkon je povestná a povedal by som že za tú cenu za ktorú sa predávajú t.j. 3,8eura - 7euro záleží od modelu aký si zvolíte nemajú konkurenciu!!!

Preto si táto značka v poslednej dobe získava viac a viac priaznivcov.

Nože sú vyrábané z kvalitných uhlikových a nerezových Japonských ocelí. Tieto ocele sa dajú pekne nabrúsiť, dlho držia ostrie a majú parádne rezné vlastnosti.

Rukoväť je vyrobená z vysokokvalitného plastu ktorý je odolný voči zlomeniu. Tŕň čepeľe je do rúčky dostatočne zapustený nože sú vhodné aj na ťažšie práce. Na youtube sú rôzne video testy kde je nôž zatlčený do stromu a na rúčku sa celou svojou váhou postaví dospelí chlap. Je to až neuveriteľné čo všetko dokážu nože takejto lacnej cenovej kategórie vydržať.

Pokiaľ nemáte peniaze na kvalitný Bushcraftový nôž myslím že uhlikový Hultafors GK, HVK alebo nerezová verzia RFR sú pre Vás ako stvorené za smiešne peniaze dostanete kvalitného pracanta do lesa.

Tak isto by som videl využitie týchto nožov a to hlavne modelu Hultafors GK pri ťažkých prácach ako sú sekanie, páčenie, dlabanie a podobne vtedy keď si nechcete ničiť Vášho podstatne drahšieho miláčika...

 

Nerezová oceľ:

Čepele sú vyrobené z vytvrdzovanej nerezovej ocele model RFR, nože s extrémnou pevnosť, dlhou životnosť, rovnako ako s vysokou odolnosťou proti vlhkosti, bez hrdzavenia...

Uhlíková oceľ:

Čepele nožov z vysoko kvalitnej uhlíkovej ocele model GK, HVK pre najlepšiu možnú ostrosť. Ďalšia výhoda vydrží dlhšie nabrúsený ako nerezová oceľ. Táto oceľ však môže po skladovaní na vlhkom mieste chytiť šedo-čiernu vrstvu - patinu. To je však len estetická vada a na kvalitu noža to nemá vplyv. O tento nôž sa je potrebné starať a vždy po rezaní ho umyť čistou vodou a vytrieť do sucha. Čepeľ pretrieť jedlým olejom.

 

Moje nože Hultafors:

Osobne som neodolal a objednal si dva uhlíkové modely a to Hultafors GK cena 6,5eura a Hultafors HVK cena 3,8eura. Pokiaľ máte radšej nerez pozrite sa po verzii Hultafors RFR cena 5,8eura. S nožmi som nadmieru spokojný bližšie ich predstavím na tejto video recenzii :