Vrecková multifunkčná brúska Sharpal 6-In-1 Knife Sharpener & Survival Tool:

Lesu zdar priatelia v dnešnom článku by som Vám dal tip na šikovnú brúsku, ktorá v sebe ukrýva zaujímavé funkcie! Jedná sa o maličký multifunkčný nástroj, ktorý bez problémov zmestíte do vačku nohavíc, pripnete si ho na ruksak či schováte do vesty. Firma Sharpal vyrobila šikovný "survival tool" ktorý môžete mať vždy po ruke. Pri pobyte v teréne si bez problémov dokážete dobrúsiť akýkoľvek nôž. Brúska je určená na klasické hladké čepele ale aj zúbkované čepele či poľovnícke vyvrhováky. Rybárov taktiež potešíme, pretože obsahuje drážku na dobrúsenie rybárskych háčikov!

Základné funkcie Sharpal 6-In-1 Knife Sharpener:

  • - umožňuje brúsenie (vytvorenie ostria) na karbid wolfráme
  • - jemné dobrúsenie na keramických kamienkoch
  • - obsahuje aj diamantovú tyčinku pre brúsenie zubatých a zahnutých čepelí
  • - drážku pre brúsenie rybárskych háčikov
  • - jej súčasťou je aj kvalitné kresadlo a píšťalka.

 

Brúsku som si otestoval priamo v teréne a môžem povedať že za danú cenu sa jedná o spoľahlivý nástroj, ktorým si bez problémov priamo v teréne dobrúsite akýkoľvek nôž. V prípade zatupenia noža Vám karbid-wolfrámová časť po pár ťahoch vytvorí nové ostrie a na jemných keramických kamienkoch si ho jednoducho doladíte!

Potešia sa aj fanúšikovia zubkovaných čepelí pre ktorých je určená diamantová dobrusovacia tyčinka. Dokáže nabrúsiť zubkovanú čepeľ, poľovnícky vyvrhovák či zahnuté záhradnícke nože.

Rybárov poteší drážka na diamantovej tyčinke vďaka ktorej si tu môžu bez problémov dobrúsiť svoje rybárske háčiky. 

V neposlednom rade tento šikovný multi-tool obsahuje aj pomerne hlasitú píšťalku a menšiu magneziovú tyčinku (firesteel) s ktorou bez problémov rozložíte oheň za akéhokoľvek počasia. Samozrejme za predpokladu že poznáte základné zálesácke zručnosti a dokážete si pripraviť kvalitný podpaľ na rozkúrenie!